WYCIĄGANIE WGNIECEŃ BEZ LAKIEROWANIA - METODĄ PDR - KRAKÓW

Płytkie wgniecenia pojawiające się na karoserii w wyniku małego wypadku lub po gradobiciu są problemem znanym wielu właścicielom samochodów. Wady psują wygląd pojazdu, a także obniżają jego wartość rynkową podczas sprzedaży. Aby je wyeliminować, lakiernicy pracujący w naszym warsztacie samochodowym używają technologii PDR i wyciągają wgniecenia bez lakierowania. Ta metoda naprawy uszkodzonych obszarów pozwala przywrócić karoserię do pierwotnego wyglądu bez konieczności lakierowania naprawionych elementów.

Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania

Wyciąganie wgnieceń karoserii metodą PDR - Kraków

Technologia PDR do usuwania wgnieceń polega na nacisku na uszkodzony obszar od wewnętrznej strony danej części samochodu lub na wyciągnięciu wady z zewnątrz. W naszym warsztacie samochodowym lakiernicy do wyciągania wgnieceń PDR wykorzystują zestaw specjalnych narzędzi, w tym dźwignie o różnych rozmiarach, haczyki, młotki, rębak fluoroplastyczny i lampę z mocnym dyfuzorem. Po zakończonej pracy naprawiany samochód nie nosi żadnych śladów po powstałym uszkodzeniu i oddawany jest Państwu w idealnym stanie.

Zalety usuwania wgnieceń bez konieczności lakierowania

Zaletą zastosowania systemu PDR (bezinwazyjna naprawa wgnieceń) jest zachowanie na karoserii samochodu oryginalnej grubości powłoki lakierniczej (fabrycznej). Usuwanie wgnieceń po gradobiciu należy do najczęściej wykonywanych usług w naszym warsztacie samochodowym. Uszkodzenia karoserii mogą również zostać spowodowane przez uderzające kawałki lodu, spadające z wysokości gałęzie oraz inne czynniki. Zgłaszając się na wyciąganie wgnieceń w Krakowie, nasi lakiernicy tak powstałe defekty usuną sprawnie i szybko dzięki wykorzystaniu systemu PDR.

Najważniejsze korzyści z wyciąganie wgnieceń bez lakierowania

Przede wszystkim gwarantujemy Państwu oszczędność czasu i pieniędzy dzięki łatwości naprawy. Małe wgniecenia można usunąć w ciągu 30-60 minut. Istnieją dwa czynniki, które wpływają na czas wyciągania wgnieceń bez lakierowania: właściwe użycie technologii i możliwość dokładnego ocenienia szkody. Pozostałe korzyści, jakie możemy Państwu zaoferować to:

  • naprawa defektów w trudno dostępnych miejscach bez demontażu części;
  • brak śladów działań na powierzchni karoserii;
  • stosunkowo niska cena za renowację, ponieważ nie trzeba malować nadwozia samochodu;
  • zastosowanie kilku metod jednocześnie zwiększa efektywność pracy.

Większość karoserii nowoczesnych samochodów jest ocynkowana, co chroni je przed korozją. Niestety podczas tradycyjnej naprawy, prostowania i przygotowania metalu do lakierowania ta mikroskopijna warstwa cynku jest usuwana i bez względu na to, jak dobre są nowoczesne materiały nie mogą zapewnić takiej samej ochrony jak cynk nakładany podczas produkcji samochodu. Oznacza to, że z czasem lakierowane miejsce może wymagać naprawy z powodu korozji. Technologia PDR w żaden sposób nie narusza jednak lakieru i powłok ochronnych pod spodem.

Jeśli poszukują Państwo dobrych lakierników i blacharzy do wykonania usługi wyciągania wgnieceń, Kraków będzie do tego doskonałym miastem miastem - mieści się tu nasz warsztat samochodowy, w którym przywrócimy Państwa samochód do oryginalnego stanu.

W jakich przypadkach wyciąganie wgnieceń jest możliwe?

Należy pamiętać, że wyciąganie wgnieceń jest możliwe tylko wtedy, gdy fabryczny lakier na samochodzie nie jest uszkodzony tzn. nie doszło do uszkodzenia jego struktury. W przeciwnym razie powierzchnia części będzie musiała zostać polakierowana. Wgniecenia od małych do bardzo dużych prawie są jednak usuwalne poprzez wyciąganie wgnieceń PDR.

Ceny usługi wyciąganie wgnieceń PDR

Obliczenie kosztu wyciągania wgnieceń bez lakierowania zależy przede wszystkim od wielkości uszkodzenia. Usuwanie małego wgniecenia będzie kosztowało kilka razy mniej niż pozbycie się większych skutków stłuczki albo innego wypadku. Przy wyciąganiu wgnieceń cena może wzrosnąć, jeśli nie ma dostępu do części od wewnątrz, część wykonana jest z aluminium itp. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każdy przypadek jest inny, stąd ostateczny koszt usługi zależy przede wszystkim od umiejscowienia i ilości wgnieceń, a także od ich rozmiarów. Po oględzinach samochodu zostanie dokonana właściwa wycena, która zawsze jest sprawą indywidualną i proporcjonalną do zniszczeń, jakie trzeba będzie naprawić, aby samochód wrócił do jak najlepszego stanu.